BIRÇOK EKSTRAKSIYON ÇÖZÜMÜ

Kaynak dumanı

Çıkarma

+ Birçok uygulama için müşteri odaklı çözümler

+ Mükemmel hizmet

+ Kısa teslimat süreleri

+ Piyasada 50 yıldan fazla başarı

+ Uzman ticaretin güvenilir ortağı

Kaynak ve lehimleme dumanları

Sorumlu şirketler, işçileri hastalıktan korumak için kaynak dumanı ve lehim dumanının işyerinden kaldırılmasını sağlar. Bunun nedeni, kaynak ve lehim dumanının metal endüstrisindeki işçilerde solunum yolu hastalıklarının en yaygın nedenleri arasında yer alıyor olmasıdır.

Kaynak ve lehimleme, malzeme ısıtıldığında meydana gelen kimyasal işlem nedeniyle kaynak dumanı şeklinde gazları ve parçacıkları serbest bırakır. Bu kaynak dumanı işçiler için sağlık riski oluşturur ve bu nedenle, işyerinde kaynak dumanının etkili bir şekilde çıkarılması son derece önemlidir. Kaynak dumanları, uzun bir süre boyunca dumanlara maruz kalan işçilerde çok çeşitli karmaşık ve ciddi hastalıklara neden olabilir. İşte bu yüzden işçilerin sağlığı ve güvenliği her şeyden önce gelmelidir. Kaynak dumanı ekstraksiyonu, hepsinin yararına daha iyi ve daha güvenli bir çalışma ortamı yaratmaya yardımcı olur.

GEOVENT ESA kolu ile kaynak

Kaynak dumanı ve lehim dumanı giderme konusunda uzun yıllara sahip bir deneyime sahibiz ve ürünlerimiz bu alandaki ihtiyaçlara uyarlanmıştır. Ürünlerimiz kontaminasyonu kaynağında etkili bir şekilde ortadan kaldırarak çalışanlar için sağlık risklerini en aza indirir. Aynı zamanda, ürünler kullanıcı dostu ve esnektir, bu da onları farklı iş türleri için ideal hale getirir.

Örnek olarak, kirlilik kaynağına yakın yerleştirilebilen çeşitli ekstraksiyon kolları ve davlumbazlar teslim ediyoruz. Genellikle atölyede sabitlenen ve W3 onayı olsun veya olmasın otomatikler tarafından kontrol edilen kurulumları öneririz. Alternatif olarak, çeşitli filtreleme sistemleri ve çeşitli kollara sahip mobil üniteler sunabiliriz.

Satış departmanımızla iletişime geçin ve en uygun çözümü bulmanıza yardımcı olalım.

Ayıklama kılavuzu

Bu tablo, hangi miktarda hava kullanmanız gerektiğini önerir,
uygulamaya bağlı olarak değişir.

İşlem Çıkış başına hava akışı
[m³/h]
Hortum boyutu [mm] Filtresiz taraftaki kanalda hava hızı [m/s]
Uygun Geovent ürünleri
Kaynak dumanı alaşımsız çelik (TIG) 1000 160 10 – 15 WING, COMPACT, MEF ve GeoFilter GFB2
Kaynak dumanı alaşımsız çelik (MMA, FCA, MIG/MAG) 1000 160 10 – 15 WING, COMPACT, MEF ve GeoFilter GFB2kg
Kaynak dumanı alaşımlı çelik (TIG) 1000 200 10 – 15 WING, COMPACT, MEF ve GeoFilter GFB2
Kaynak dumanı alaşımlı çelik (MMA, FCA, MIG/MAG) 1500 200 10 – 15 WING, COMPACT, MEF ve GeoFilter GFB2
Kaynak dumanı alüminyum (MIG/MAG, TIG) 1500 200 10 – 15 WING, COMPACT, MEF ve GeoFilter GFB2
Lazer/plazma kesim Kesme masasının boyutuna bağlı olarak [m²] 10 – 20 MEF, GeoFilter GFB2 ve GFH

Neden Geovent'i seçmelisiniz?

Firmamız 50 yılı aşkın bir süredir var ve bir
ekstraksiyon ve filtrasyon teknolojisi tutkusu.

Birçok uygulama için müşteri odaklı çözümler

Her müşterinin ihtiyaçlarına göre etkili ve uygun maliyetli çözümler buluyoruz

Mükemmel hizmet

İç ve dış teknik satış temsilcilerimiz size hizmet vermeye hazırdır ve size çevrimiçi olarak çeşitli belgeler sunuyoruz.

Kısa teslimat süreleri

İyi stoklanmış bir hammadde ve mamul depo ile, bir sipariş aldıktan sonra kısa bir süre içinde teslim edebiliyoruz.

İhtisas ticaretinin güvenilir ortağı

Ülke çapındaki montajcılar ve distribütörlerle yakın bir şekilde çalışıyoruz ve onları ihtiyaçları için tavsiye ve belgelerle destekliyoruz.

Kısa bir video kaynak dumanlarının ekstraksiyonu hakkında

Her türlü kaynakta, işçileri toksik dumanlardan korumak çok önemlidir. Bir ekstraksiyon kolu ile güçlü bir nokta ekstraksiyonu sağlıklı bir çalışma ortamı sağlayacaktır.

Çıkarılan duman, açık havaya boşaltılmadan önce havayı temizleyen verimli bir filtreden geçer.

Optimum ekstraksiyon elde etmek için, otomatik bir kontrol ünitesi tarafından kontrol edilen korozyon korumalı bir fan kullanılır. Bu şekilde kaynak yapılırken ekstraksiyonun başlaması ve enerji tüketiminin minimumda tutulması sağlanır.

Ürün yelpazesi

Aşağıda tanınmış ve tanınmış ürünlerimizden bazılarını bulacaksınız.

Tüm yelpazemize genel bir bakış elde etmek için web sitemize bakın veya web sitemizi ziyaret edin.

GeoFilter GFB2 W3, eksiksiz ve kendi kendini temizleyen bir filtre ünitesidir

GFB2 W3 Filtresi

GFB2 W3, farklı filtreleme amacıyla kullanılan bir filtre ünitesidir.
28.800 m³/s.’e kadar hava akışı.

ESA akrobat kol

Dıştan mafsallı akrobat kol. Çap: ø160mm. ve ø200mm. Uzunluk: 2 ila 8 m.

LEF-MEF Fanlar

LEF-MEF Fanlar

Emiş fanı. Korozyona dayanıklıdır. Enerji tasarruflu. Hava Debisi: 700’den 24.100 m³/s’e kadar. Basınç: 200’den 4500 Pa’ya kadar.

HVU

HVU

Endüstriyel yüksek vakum cihazlarımız otomotiv sektörü, ağır kaynak yapılan fabrikalar ve taşlama gibi yüksek oranda zararlı tozların çıktığı alanlarda kullanıma uygundur. Çeşitli seçenekler mevcuttur.
Basınç: 35.000 Pa.’ya kadar.
Hava Hacmi: 2.600 m³/h’ye kadar

GFH ve GFH PLUS Filtre

GFH ve GFH PLUS filtreler toz ve duman filtrasyonu için etkili bir çözümdür. Çok çeşitli uygulamalarda kullanıma uygundur. 60.000 m³/s’ye kadar hava akışı.

GeoFlex Weld

GeoFlex Weld

GeoFlex Weld kaynak dumanı, ortam havalandırma, kapalı tankların havalandırlması gibi farklı kullanımlara uygun hortum.
Kullanım Sıcaklığı: +60°C’ye kadar (Kısa süreler için 110°C)
Çap: ø80 ile ø250 mm. arasında.

Müşterilerimiz

Dünya çapında irili ufaklı müşterilere hizmet veriyoruz ve size
onlarla iletişime geçme ve bizimle çalışma deneyimlerinden ders alma fırsatı.

"Geovent'in web sitesinde çözümler için fikir almak ve yetkin bir satış ekibinden son tavsiyeleri almak mükemmel"

Steen Lassen
Lassen Havalandırma

"Geovent'in ürünleri beklendiği gibi çalışır ve teslimatları her zaman hızlı ve dakiktir"

Alex Gros
Econ Werkstattausrüstungs gmbh

Size hizmet etmek için sabırsızlanıyoruz
şahsen, telefonla veya çevrimiçi olarak

O zaman bize hemen ve zorunlu olmadan bir mesaj gönderin, böylece iletişimde kalacağız.

Klaus

  KAYNAK DUMANLARıNıN VE LEHIM DUMANLARıNıN ÇıKARıLMASı

  KAYNAK DUMANı VE LEHIM DUMANı NEDIR?

  Kaynak dumanı ve lehim dumanları , kaynak yapılan malzemenin buharlaşması, kaynak elektrotları ve lehimleri ve işlemde kullanılan dolgu malzemesi ile oluşur. Kaynak sırasında çeşitli kimyasal maddeler oluşur ve bunlar hem görünür hem de görünmezdir. Kaynak dumanları hem gazlardan hem de ince tozlardan ve nanopartikül olarak tanımlanabilecek kadar küçük parçacıklardan oluşur. Dumanlar demir, bakır, manganez, krom ve nikel gibi bir dizi metal içerebilir. Nikel, krom ve kaynak dumanları şu anda kanserojenler listesindedir. Bu, kaynak ve lehim dumanının çıkarılmasına ilişkin kararı daha da önemli hale getirir.

  KURALLAR VE MEVZUAT

  Metal endüstrisi sürekli gelişiyor ve bu aynı zamanda çalışılan ekipmana da talepler veriyor – ekipman, örneğin malzeme ve üretim süreçlerindeki yeniliklerle başa çıkabilmelidir. Şirket sahibi veya sorumlu olarak üretiminde metal endüstrisi, bu gelişmelere ayak uydurmak önemlidir, böylece Çalışanlar, kaynak dumanı emisyonu gibi tehlikeli durumlarda mümkün olan en iyi şekilde korunabilir. Kaynakçı olarak çalışanlar, sağlanan güvenlik ekipmanını kullanmakla yükümlü olsalar da, o sırada gereksinimleri karşılayan ekipmanı sağlamak işverenin sorumluluğundadır. İşçi işyerinde güvenliği etkileyen bir sorundan haberdar olursa, bunu işverenine veya güvenlik temsilcisine bildirmek zorundadır. İşveren ve güvenlik temsilcisinin çalışma ortamının güvenliğini sağlaması ve çalışma ekipmanlarının yerel ve ulusal yasa ve yönetmeliklere uygun olması önemlidir. Aynı zamanda, çeşitli faktörler ekstraksiyonun etkinliğini etkileyebileceğinden, ürünler, çalışma ortamı ve güvenlik üzerinde düzenli kontrollerin yapılması da önemlidir. Bunlar, örneğin, iş süreçlerindeki değişiklikler, yeni çalışanlar, kullanılan malzemelerdeki değişiklikler vb. Çalışma alanları ve güvenlik kontrol edilerek ciddi sağlık sorunları riski önlenebilir.

  KAYNAK VE LEHIM DUMANıNıN EKSTRAKSIYONU

  İyi ve etkili önleme, ciddi sağlık sorunlarının çoğunu ortadan kaldırabilir ve daha iyi bir çalışma ortamı yaratmaya yardımcı olabilir. Kaynak ve lehimleme ile ilgili güvenlik risklerini en aza indirmek veya ortadan kaldırmak için, işyerinin iyi havalandırılması önemlidir. Bu, hem kaynak yapan çalışana hem de çevrede bulunan diğer çalışanlara bakmak için kontaminasyonun kaynağında mümkün olduğunca kaldırıldığı anlamına gelir. Nerede eyleme ihtiyaç duyulduğunu görmek için işyerinin risk değerlendirmesini yapmak iyi bir fikirdir. Ne kadar kaynak dumanı ve lehim dumanı yayıldığı da dahil olmak üzere. Bununla birlikte, kaynak ne kadar sürerse salasın veya kaynak veya lehimleme sahasının etrafında kaç işçi olursa olsun, havalandırmaya odaklanmak her zaman önemlidir.

  Kaynak ve lehimleme dumanlarının çıkarılmasına genellikle proses ekstraksiyonu denir. Proses çıkarma, bireysel işyerinde nokta çıkarma da dahil olmak üzere çeşitli şekillerde çalışabilir. Bununla birlikte, proses ekstraksiyonu için çeşitli seçeneklerin ortak noktası, hepsinin kaynak dumanına ve havaya salınan tehlikeli elementlere karşı korunmasıdır.

  Tipik olarak, dumanlar bir ekstraksiyon kolu veya bir başlık yoluyla tükenir. Ekstraksiyon kolunda ve toplayıcıda negatif basınç oluşturularak duman işyerinden uzaklaştırılarak uzaklaştırılır. Negatif basınç, doğrudan ekstraksiyon koluna veya kaputa monte edilebilen bir fan tarafından oluşturulur, ancak genellikle ekstraksiyon sisteminin sonuna ve genellikle açık havada monte edilir.
  Ekstraksiyon kolu ile ekstrakt ünitesi ve fan arasına, zararlı duman parçacıklarının havasını binanın dışına yayılmayacak şekilde filtrelemek için bir filtre monte edilir.

  Ekstraksiyon kolları, toplayıcılar ve çıkarılan havayı temizlemek için endüstriyel filtreler de dahil olmak üzere proses çıkarma için bir dizi ürün sunuyoruz. Ürünler birçok türde ve boyutta mevcuttur ve müşterilerimize eksiksiz bir çözüm sunmak için çok çeşitli aksesuarlar sunuyoruz.

  Sık sorulan sorular

  Aşağıda müşterilerden aldığımız en yaygın sorulardan bazılarına yanıt bulacaksınız.
  Başka sorularınız varsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

  İşte en önemli bilgilerin bir özeti:

  Kaynak dumanı emme sistemlerinin doğrudan işyerinde yeri vardır.

  Toplama, ekstraksiyon kolları, ekstraksiyon masaları, ekstraksiyon davlumbazları gibi toplama elemanları vasıtasıyla gerçekleştirilebilir.

  Aşağıdaki avantajları ve dezavantajları inceleyerek sabit veya mobil ekstraksiyon çözümü arasında seçim yapın:

  Aşağıdakiler, mobil ekstraksiyon ve filtre ünitesi için geçerlidir:

  Avantaj -ları:
  • Farklı işyerlerinde veya birbirinden uzak işyerlerinde kullanım
  • Düşük kurulum çabası: Tak ve Çalıştır: Kurulum – bağlantı – ayıklama
  • Büyük tekerlekler sayesinde kolay hareket ettirilebilir

  Dezavantaj -ları:
  • İşyerinde daha fazla alan gerektirir – Daha yüksek gürültü seviyesi (fan içeride)
  • Sadece bir ekstraksiyon kolu vasıtasıyla toplama için kullanışlıdır

  Merkezi bir ekstraksiyon ünitesi aşağıdaki özellikleri sunar:

  Avantaj -ları:
  • Bir ekstraksiyon ve filtre ünitesi aynı anda birkaç ekstraksiyon noktasına hizmet edebilir
  • İşyerinde az yer kaplar (yerden tasarruflu)
  • İşyerinde düşük gürültü kirliliği
  • Birçok mobil çözüme kıyasla daha düşük yatırım hacmi
  • Hem devridaim havasının çalışması hem de egzoz havasının çalışması için kullanılabilir (ayrıca paslanmaz çelik kaynağı sırasında üretilenler gibi kanserojen ortamlar için de)
  • Değişen gereksinimlere daha kolay adapte edilebilir
  • Sürekli çalışmaya uygun
  • Uçan kıvılcımlara karşı daha iyi koruma

  Dezavantaj -ları:
  • Boru tesisatı ve montaj maliyetleri