Otomobil tamir atölyesinde filtreleme

Bir tamir atölyesi Geovent ile iletişime geçerek yeni kurulacak atölyelerinde gerekli havalandırma ve filtreleme sistemleri için proje talep etti.

İstenen hortum makaraları için yüksek gereksinimleri olduğunu belirttiler. İlk olarak hortum uzunlukları kendileri için önemli bir noktaydı. Bu yüzden müşterimize elektrik tahrikli ve uzaktan kumandalı GTE-1400-15-150 önerdik. Bu makaranın özelliği 15 metre uzunlukta hortum takılabilmesi ve gerektiğinde sarılarak yer kaplamasının önüne geçilmesidir. İstenen diğer bir özellik ise hortumun yüksek sıcaklıklarda çalışabilmesiydi. Bu özelliği sağlayabilmek için 12 metrelik 200°C’ye dayanıklı hortum ve ek olarak 3 metrelik, 500°C’ye dayanıklı HT-450 hortum önerdik.

İki hortumu güvenli şekilde bağlayabilmek için aralarına dayanıklı bir rakor ekledik. Sistemde kullanılanmakaralara yüksek sıcaklığa dayanıklı ø150 mm. çapta çelik mengeneli HT-nozul ekledik.

Tedarik ettiğimiz fanlara ise, sistem çalıştığında ve durduğunda otomatik olarak devreye giren fanlar ve toplam kullanıcıya göre ayarlanabilen çözüm ürettik. Fan ses kutusu ile birlikte tedarik edilerek ses sorunu da baştan çözüldü. Tüm bu çözümler müşterimize hem kullanıma kolaylığı, hem enerji tasarrufu hem de ses problemi çözümü olarak döndü.

Ek olarak eklenen ışıklarla (yeşil her şey yolunda, kırmızı sistem çalışmıyor anlamına gelen) kullanım daha da kolay hale getirildi. MultiBox otomasyon çözümü de sisteme entegre edildi.

ATEX fanlar ile de potansiyel patlama riskinin önüne geçildi.

Proje hayata geçtiğinde, müşterimizden çok olumlu geri dönüşler aldık.

Receive newsletter

En son kataloğumuzu alın

2021’den itibaren geçerli olan geçerli katalog artık mevcuttur.
Aşağıdaki linke tıklayın ve bir veya daha fazla katalog posta og e-posta ile gönderilen olsun.

İstek Kataloğu

İstek kataloğu

  Geovent Hakkında

  Biz gelişmiş endüstriyel havalandırma için bileşenleri ve sistemlerin geliştirilmesi ve üretiminde uzmanlaşmış dinamik bir şirketiz.

  1968 yılından beri bu alanda öncü olarak tanınıyoruz.

  Devamını Oku ›

  Ekstraksiyon kolları ›

  Kaynak dumanı ve buharların çıkarılması için ideal davlumbaz geniş bir yelpazede.

  Filtreler ›

  Kaynak dumanından yağ sislerine kadar çok çeşitli endüstriyel filtrelerde en çok filtreleme çözümleri bulunmaktadır.

  Fan ›

  Geovent, 55.000m³/s’ye kadar hava hacmine sahip endüstriyel prosesler için geniş bir fan yelpazesi sunar.

  Egzoz dumanı ›

  Kaynak dumanı, buharlar ve toz için ekstraksiyon kolları.